Przewodnik po sesjach kobiecych

Przewodnik po sesjach kobiecych.

Często dostaję od Was zapytania o przygotowania i przebieg sesji kobiecych. Tym krótkim przewodnikiem mam nadzieję rozwiać wszelkie wątpliwości

*Wizażystka – macie do wyboru opcję z wizażystką lub sesję bez jej udziału. Ja serdecznie polecam wybrać tę pierwszą opcję, a dlaczego? Wiem, że większość z Was potrafi samodzielnie się umalować i wie w czym najlepiej się czuje. Jednocześnie wiem też, że nie każdy rodzaj makijażu sprawdza się podczas sesji zdjęciowej i to, w czym wyglądacie na żywo rewelacyjnie, często na zdjęciach wypada niekorzystnie, lub po prostu znika. Wizażystka natomiast wie jak przygotować makijaż, aby na zdjęciach podkreślił Wasze piękno i pozwolił czuć się jak milion dolców ???? Jeśli decydujecie się na opcję z wizażystką, to spotykamy się we trzy w studio (lub innym umówionym miejscu, bo sesje mogą odbywać się również w plenerze lub Waszym mieszkaniu). W czasie pracy wizażystki dużo rozmawiamy, ja zazwyczaj szykuję herbatę/kawę, puszczam w tle muzykę i odpalam dyfuzor olejków eterycznych, aby zadbać o Wasz komfort i nastrój. Zależy mi abyście czuły się swobodnie i były zrelaksowane – wtedy nasza współpraca przebiega płynnie i jej efekty są najlepsze. Jest też opcja umówienia się z wizażystką w domu, a ze mną wtedy spotykacie się dopiero w studio – wszystko jest do dogadania!

*Ubiór – zawsze proszę o zabranie na sesję tego, w czym chciałybyście być sfotografowane i w czym czujecie się seksowne – może to być ulubiona bielizna, biała koszula i jeansy, ukochany sweter czy jakaś narzutka. Dobrze jest wcześniej omówić ze mną kolorystykę i swoją wizję. Możecie też wybrać coś z moich zasobów – mam zawsze ze sobą typowo sesyjne zestawy bielizny, czy też narzutki lub swetry (wszystko dokładnie wyprane i zdezynfekowane). Przegląd garderoby na miejscu robimy wspólnie i wtedy ustalamy w czym chcecie wystąpić przed obiektywem. W moim studio jest cieplutko, ale wyjątkowym zmarzluchom polecam zabrać ciepłe skarpetki ????

*Przebieg sesji – To Wy decydujecie czy zaczynamy od aktów, koronkowej bielizny czy bardziej zakrywających elementów garderoby – mi zależy na Waszej swobodzie i dobrym samopoczuciu, bo to widać na zdjęciach! W trakcie sesji możecie się przebierać tyle razy ile chcecie, jednak w ramach ustalonego czasu – zazwyczaj sesje kobiece trwają do dwóch godzin. Większość z Was po sesji uznaje, że czuje się jak po dobrym fitnessie, więc dłuższa sesja byłaby bardzo wyczerpująca ???? Na Waszą prośbę mogę przygotować parawan lub zasłonę do przebierania się, jednak większość z Was swobodnie przebiera się przy mnie, skoro i tak po chwili robię zdjęcia sensualne ???? O chęci skorzystania z parawanu proszę o poinformowanie mnie przed sesją, żebym mogła tę przestrzeń zorganizować na czas – obie decyzje rozumiem i uszanuję. Wiedzcie jednak, że po tylu sesjach mnie już totalnie nie krępuje nagie ciało, więc możecie bez oporów przebierać się przy mnie nie tracąc cennego czasu ????

*Pozowanie – nie musicie umieć pozować! Jestem od tego, żeby pomóc się ustawić, podpowiedzieć lub skorygować Waszą pozycję tak, aby zdjęcie wyszło jak najkorzystniej ❤ Mi również zależy na jak najlepszych ujęciach, więc aktywnie podpowiadam Wam co robić – jeżeli jednak zamilknę i skupię się na zdjęciach, to oznacza że jest OK! I nie musicie wtedy nic poprawiać ani zastanawiać się czy na pewno dobrze się ułożyłyście. Pamiętajcie, ze jestem otwarta na nowe pomysły i Wasze wizje – wystarczy do mnie napisać i śmiało je przedstawić lub dopytywać.

Jeśli w tym tekście nie znalazłyście jeszcze odpowiedzi na swoje pytania, to czekam na nie niecierpliwie!

Zapoznaj się z moją ofertą! Kontakt do mnie znajdziesz tutaj. Najnowsze zdjęcia zawsze znajdziesz na moim instagramie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *