Regulamin Sesji Fotograficznych

Poniższy regulamin powstał w celu ułatwienia kontaktu i miłej współpracy z Tobą.

1. Każdemu Klientowi przed sesją wysyłam link do tego regulaminu i macie obowiązek zapoznania się z nim. Umówienie się na sesję zdjęciową jest jednocześnie akceptacją warunków panujących w regulaminie.

2. Wasze imię, nazwisko, e-mail oraz telefon są niezbędne w celu kontaktu oraz realizacji usługi. Przekazywane mi dane są przetwarzane tylko i wyłącznie w ramach wykonywanej usługi.

3. Przedmiotem umowy jest wykonanie przeze mnie sesji zdjęciowej. Przed umówieniem się na sesję należy zapytać o dostępność terminu.

4. Termin sesji jest zarezerwowany dla Was przez dwa dni. W tym czasie czekam na wpłatę od Was na podany numer konta. Kwota wpłaty zostanie podana przeze mnie w wiadomości email lub przez stronę na Facebooku. Opłata za sesję jest podawana wg stawek aktualnego cennika.

W razie braku wpłaty w wyznaczonym czasie, termin sesji jest automatycznie zwalniany i wraca do puli terminów dostępnych dla innych Klientów. Opłacenie sesji przez Was jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na zasady i akceptacją postanowień niniejszego regulaminu. 

5. Macie prawo przesunąć termin sesji dwa razy. To ja decyduję o dostępności terminów. Trzeci raz przesunąć nie możecie – jeżeli nie zgodzicie się na sesję w ostatecznym, ustalonym wcześniej, trzecim terminie, wiąże się z utratą całości wpłaconych pieniędzy. Minimalny termin odwołania/przełożenia sesji to dwa dni, w innym wypadku zadatek przepada.

6. Mam prawo trzykrotnie przesunąć termin sesji bez żadnych konsekwencji. Zdaję sobie sprawę z wysiłku jaki na Was spoczywa, by zorganizować urlop, opiekę dla dziecka, kosmetyczkę itd. zatem niezwykle rzadko przesuwam sesje, zazwyczaj jest to spowodowane siłą wyższą.

7. Na sesję zdjęciową należy stawić się punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia proszę o uprzedzenie przynajmniej 60 minut przed umówioną godziną sesji. W przypadku spóźnienia odliczany jest czas poświęcony przeze mnie na sesję. Czas potrzebny na wykonanie danej sesji podaje po ustaleniu miejsca oraz rodzaju sesji.

8. Do 14 dni od naszego spotkania, na podany przez Was adres e-mail otrzymacie link do zabezpieczonej hasłem galerii, z której będziecie mogli wybrać dowolną ilość zdjęć, które poddam ostatecznej, autorskiej i profesjonalnej obróbce. Wybór zdjęć i zatwierdzenie równa się z akceptacją przez Was dodatkowych opłat wynikających z cennika.

9. Sami wybieracie zdjęcia do 5 dni roboczych od przekazania linka do galerii ze zdjęciami po wstępnej obróbce. Jeżeli po 14 dniach nadal nie dokonacie wyboru zdjęć, wyboru dokonuje ja (wg. moich kryteriów technicznych, merytorycznych i wizualnych).
10. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić przelewem do dnia sesji. Jeśli przed sesją nie wiesz jaki pakiet wybrać to wpłacasz kwotę za najmniejszy pakiet, resztę dopłacasz po wyborze zdjęć. Nie wysyłam plików do czasu otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia.

Nie wysyłam plików do czasu otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia. 

11. Mam 30 dni roboczych na oddanie gotowych fotografii.

12. Nie sprzedaje oraz nie udostępnia surowych, nieobrobionych zdjęć. To, co ode mnie otrzymujecie stanowi jednocześnie moją wizytówkę, więc nie mogę pozwolić sobie na sprzedaż materiału, pod którym nie podpisałabym się z czystym sumieniem.

13. Przygotowania do sesji są niezwykle ważne, to od nich zależy jakość zdjęć. Nie ponoszę odpowiedzialności za jakość ujęć wywołanymi przez Was zaniedbaniami lub warunkami pogodowymi/technicznymi panującymi w miejscu wykonywania sesji, które są ode mnie niezależne.

14. Pliki od dnia wyboru przechowuję przez pół roku, następnie przechowuje je do momentu kiedy będę musiała zwolnić miejsce na dysku. Z czasem będą usuwanie i nie będzie możliwości ich odzyskania.

15. Cena sesji obejmuje USŁUGĘ fotograficzną. Wysyłka odbitek jest dodatkowo płatna. Można je też odebrać osobiście.

16. Każdy pakiet sesji można wykupić w formie voucheru prezentowego wg cennika podanego na stronie. Opłata za całość pobierana jest z góry. Termin ważności vouchera to rok czasu. Po tym terminie nie realizuje usługi i ona przepada. Na voucherze podana jest data ostatecznej realizacji bonu, nie umawiania na sesję. Vouchera nie można wymienić na gotówkę jak również nie można go zwrócić.

17. Wasz wizerunek jest Waszą własnością. W związku z tym wszelka publikacja Waszych zdjęć odbywa się tylko i wyłącznie po Waszej uprzedniej zgodzie. Zgoda taka jest bardzo ważna dla każdego fotografa, gdyż jedynie w taki sposób możemy pokazać co i jak robimy i zachęcić Was do współpracy. W każdej chwili macie możliwość wycofać się bez ponoszenia żadnych konsekwencji.

18. Na sesjach obowiązuje BEZWZGLĘDNY ZAKAZ FOTOGRAFOWANIA (w tym telefonem komórkowym) przez każdego poza mną.

19. Nie zgadzam się na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów na Instagramie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii – to ja posiadam prawa autorskie.

20. Prawa autorskie. Jest to temat równie ważny, co prawa do wizerunku. Zgodnie z polskim prawem, prawa autorskie pozostają przy autorze zdjęć, czyli przy mnie. Nawet gdybym chciała nie mogę ich Wam w pełni przekazać. Ale zgodnie z tą umową otrzymujecie licencję, na nieograniczone korzystanie oraz rozpowszechnianie zdjęć w celach niekomercyjnych. Co to w praktyce oznacza? Możecie je drukować, rozdawać rodzinie, umieszczać na wszelkich mediach społecznościowych niezwiązanych z prowadzoną przez siebie działalnością gospodarczą lub zawodową. Wyjątkiem jest wykorzystanie komercyjne, czyli np reklamowanie zdjęciami produktów, usług itp. Jeżeli chcielibyście wykorzystać zdjęcia w celach komercyjnych, wymagać to będzie osobnej umowy i zgody.

21. Decydując się na współpracę ze mną oświadczacie, że zapoznaliście się z moim portfolio, znacie i akceptujecie mój styl i technikę obróbki (retuszu) i zobowiązujecie się nie ingerować w efekt finalny obróbki. Nie przerabiam sylwetek, nie odchudzam, nie prasuje i nie przerabiam ubrań, nie przeklejam min, oczu i innych części ciała. 

22. Jeżeli w celu wykonania zdjęć powstają koszty dodatkowe, są dodatkowo płatne i leżą po Waszej stronie. Do kosztów takich należą: koszty dojazdu powyżej 20km od Poznania, koszty biletów wstępu do miejsc, gdzie mają być wykonane zdjęcia, dodatkowe opłaty za fotografowanie przewidziane w miejscach, w których mają być wykonywane fotografie, koszty związane z Waszym niewłaściwym zachowaniem się podczas sesji (tak tak, podobno takie rzeczy też się zdarzają), takie jak wszelkiego rodzaju kary, mandaty i inne opłaty wynikające w szczególności ze zniszczenia mienia, zakłócenia porządku. Dodatkowo płatne są również makijaż i fryzura.

KONTAKT