Jak wybrać idealny album?

Moi Klienci często pytają, jak wybrać idealny album do zdjęć. Nie za bardzo wiesz, na co zwrócić uwagę? Album jest nie mniej ważny niż same zdjęcia, a posiadanie albumu rodzinnego to najlepsza pamiątka i sposób na zachowanie najpiękniejszych wspomnień.

Musisz przyznać, że przeglądanie prawdziwych zdjęć budzi zupełnie inne emocje niż zapisywanie plików gdzieś w otchłani twardego dysku. Na pewno pamiętasz okres dzieciństwa (a przynajmniej millenialsi powinni pamiętać), kiedy siadało się z całą rodziną i przeglądało album do zdjęć, wspominając chwile uwiecznione na zdjęciach.

Jestem zwolenniczką tradycyjnych albumów i z chęcią przygotuję dla Ciebie taką pamiątkę. Wystarczy, że wyślesz do mnie wybrane zdjęcia i napiszesz, czy chcesz, żebym poddała je dodatkowo mojej autorskiej obróbce. Ułożę Twoją historię i zatrzymam najpiękniejsze wspomnienia na papierze! Pomogę Ci wybrać rodzaj albumu, wielkość, kolor, materiał i ilość rozkładówek, tak, aby jak najlepiej spełniał Twoje potrzeby. Oczywiście, możesz też wybrać idealny album samodzielnie. W jaki sposób?

Najpierw pomyśl o tym, jak wygląda wnętrze domu, w którym mieszkasz. Czy masz dużo, czy mało książek? Dużo obrazów lub grafik na ścianach? A może masz kwiaty? To pomoże Ci wybrać rodzaj okładki; surowy materiał jak klasyczna skóra czy może ciepły i miły w dotyku welur? Krótko mówiąc, poszukaj albumu, który odzwierciedla Twój osobisty styl i estetykę. Do wyboru jest wiele różnych wzorów, od tradycyjnych i formalnych po nowoczesne i minimalistyczne. Zastanów się, który materiał będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom i preferencjom.

Określ, ile zdjęć chcesz przechowywać w albumie i wybierz rozmiar, który je pomieści. Zastanów się, czy chcesz przechowywać tradycyjne odbitki, czy wydruki cyfrowe (fotoksiążka premium), ponieważ wpłynie to również na wymagany rozmiar i pojemność.

Wielkość albumu dostosuj też do tego, kto będzie go oglądać. Pamiętaj że większe rozmiary są mniej poręczne i niekoniecznie mieszczą się na standardowych półkach. Pomyśl o tym, gdzie będzie stał ten album i jak kolorystycznie ma się wtapiać w Twoje wnętrze.

Zdecyduj, czy chcesz album do zdjęć z tradycyjnymi pojedynczymi stronami, czy bardziej nowoczesny design z ciągłym grzbietem. Pojedyncze strony pozwalają na większą elastyczność w rozmieszczeniu zdjęć, ale ciągły grzbiet może stworzyć bardziej spójny wygląd.

W przypadku tradycyjnych zdjęć, wybierz album do zdjęć, który zapewni ochronę Twoim fotografiom, na przykład poprzez użycie stron bezkwasowych lub okładki ochronnej. Pomoże to zapewnić, że Twoje zdjęcia pozostaną w dobrym stanie przez wiele lat.

Albumy, które widzicie na poniższych zdjęciach, pochodzą od dwóch profesjonalnych firm zajmujących się produkcją albumów. Musztardowy jest od Crystal, a różowy od Nphoto.

Jak wybrać idealny album do zdjęć

Na moim FB znajdziecie filmik, w którym opowiadam o albumach i pokazuję przykładowe realizacje. Zapraszam też na Instagram, gdzie znajdziecie najświeższe informacje. A może jesteś zainteresowany sesją? Napisz!