Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Często pytacie mnie, jak przygotować się do sesji zdjęciowej, dlatego też napisałam dla Was krótki poradnik. Mam nadzieję, że uda mi się w ten sposób odpowiedzieć na najważniejsze pytania, rozwiać Wasze wątpliwości i przygotować się do TEGO dnia. To w końcu pamiątka na całe życie! Zachęcam również do przeczytania 2. części poradnika!

Wyśpij się

Zadbajcie o wystarczającą ilość odpoczynku w noc przed sesją, abyście byli wypoczęci i pełni energii. Aby na zdjęciach wyglądać świeżo i promiennie, musicie się wyspać (wiem, że nie zawsze jest to możliwe, ale przynajmniej spróbujcie). Wypoczęta buzia na zdjęciach wygląda promiennie, a żaden makijaż nie ukryje niewyspania czy zmęczenia.

Nie stresuj się

Pamiętajcie też, aby w dniu sesji nie umawiać żadnych ważnych spotkań. Jeżeli z obawy przed spóźnieniem podczas sesji będziecie zestresowani, będzie to widać na zdjęciach. Na sesję stawcie się na czas, oszczędzi to Wam stresu i da wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się do zdjęć.

Określ swoją wizję

Opowiedzcie o swojej koncepcji sesji zdjęciowej. Ważne jest, aby mieć jasne wyobrażenie o tym, co chcecie osiągnąć za jej pomocą. Omówcie ze mną swoją wizję – ułatwi to nam współpracę. Jeśli nie jesteście jej pewni lub zupełnie nie macie pomysłu – nie ma problemu! Zaproponuję Wam kilka opcji i na pewno dojdziemy do konsensusu.

Przygotuj swój outfit

Jak dobrze wypaść na sesji zdjęciowej? Wszelkie przygotowania do sesji zależą od jej klimatu i koncepcji. W przypadku fotografii naturalnej najlepiej sprawdzają są rzeczy w stylu vintage, boho i retro. Kolory naturalne takie jak beże, brązy, szarości, biele i jeans zawsze będą świetnym wyborem. Przy sesji rodzinnej warto pamiętać, żeby Wasze stroje były utrzymane w spójnym stylu (więcej przeczytacie o tym w 2. części poradnika). Pobawcie się w stylistów, wybierzcie najbardziej dla Was korzystne stroje, ale pamiętajcie jednak, że powinniście się w nich czuć swobodnie, a nie jak w przebraniu. Warto pomyśleć o ubraniach, w których dzieci wyglądają inaczej niż zwykle. Doskonale sprawdzą się bluzki bez emblematów i napisów, gdyż nie odciągają uwagi od bohaterów zdjęć, czyli Was. Zawsze możecie do mnie wcześniej napisać i zapytać, czy dane rzeczy będą dobrze wyglądać na zdjęciach – chętnie doradzę.
Jeśli interesuje Cię sesja sensualna, przyszykuj sobie również ulubioną bieliznę, cieliste i czarne bezszwowe majtki i ulubiony krem do ciała. Ja za swojej strony mogę zaoferować przeróżne body, gorsety, koronkowe narzutki i sukienki. Napisz do mnie wcześniej, jeśli chcesz skorzystać z garderoby sesyjnej.

Zadbaj o “detale”

Nie wszyscy sobie zdają sprawę, jak ważną sprawą są zadbane paznokcie u rąk i stóp – umyte i obcięte wystarczą w zupełności. Preferowana fryzura to włosy rozpuszczone, choć lekko upięte również będą wyglądać pięknie. Naturalność musi przejawiać się we wszystkich elementach sesji.
Ważne jest też, aby włosy były też czyste. Jeśli z jakiegoś powodu nie możecie ich umyć, skorzystajcie np. z suchego szamponu. Niestety, przetłuszczone włosy nie prezentują się dobrze.
Jeśli Trafiłaś do mnie na sesję kobiecą lub ciążową, pamiętaj, żeby się ogolić dzień wcześniej. Lepiej nie robić tego w dniu sesji, ponieważ mogą być wtedy widoczne podrażnienia na skórze.

Umaluj się naturalnie

W przypadku naturalnej sesji zdjęciowej najlepiej jest używać minimalnego makijażu, który podkreśla naturalne piękno, zamiast je zakrywać.
Użyj lekkiego podkładu lub kremu BB, który pasuje do Twojej karnacji i lekko się nakłada. Unikaj ciężkich, mocno kryjących podkładów, ponieważ na zdjęciach mogą one wyglądać nienaturalnie i ciastowato. Proszę, nie używaj rozświetlacza!
Wybierz neutralną paletę cieni do powiek z odcieniami zbliżonymi do naturalnego odcienia skóry. Nałóż cienką warstwę tuszu na górne i dolne rzęsy, aby dodać wyrazistości oczom, jednak bez efektu “dramatic look”. Wybierz róż, który doda policzkom naturalnego rumieńca. W przypadku szminki, wybierz taką, która jest odcieniem zbliżona do Twojego naturalnego koloru ust.

Czy wiecie już, jak przygotować się do sesji zdjęciowej? Jeśli macie dodatkowe pytania, śmiało piszcie!

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej

Podoba Ci się? Marzysz o sesji zdjęciowej? Napisz do mnie lub odwiedź mój Instagram i zobacz więcej moich prac!