Jak przygotować się do sesji?

Jak przygotować się do sesji?

Przygotowanie się do sesji zdjęciowej dotyczy zarówno fotografa, jak i osób fotografowanych – warto pamiętać że zdjęcia mają być pamiątką na całe życie. Postanowiłam napisać krótki poradnik, który pomoże Wam przygotować się do TEGO dnia.

Pamiętajcie, aby w dniu sesji nie umawiać żadnych ważnych spotkań, ponieważ jeżeli podczas sesji będziecie zestresowani że gdzieś się spóźnicie, będzie to widać na zdjęciach.

Wszelkie przygotowania do sesji zależą od jej klimatu i koncepcji. Najlepiej sprawdzą są rzeczy w stylu vintage, boho i retro. Kolory naturalne takie jak: beże, brązy, szarości, biele, jeans zawsze będą świetnym wyborem. Przy sesji rodzinnej warto pamiętać żeby Wasze stroje miały wspólną stylistykę. Pobawcie się w stylistów, wybierzcie najbardziej dla Was korzystne stroje, ale pamiętajcie jednak że powinniście się w nich czuć swobodnie, a nie jak w przebraniu. Warto pomyśleć o ubraniach, w których dzieci wyglądają inaczej niż zwykle, w tym bluzki bez emblematów i napisów – aby nie odciągały uwagi od bohaterów zdjęć, czyli od Was. Zawsze możecie do mnie wcześniej napisać o poradę czy dane rzeczy będą dobrze wyglądać na zdjęciach – chętnie doradzę.

Nie wszyscy sobie zdają sprawę jak ważną sprawą są zadbane paznokcie u rąk i stóp – umyte i obcięte wystarczą w zupełności. Preferowana fryzura to włosy rozpuszczone, lekko upięte również będą wyglądać pięknie. Naturalność musi przejawiać się we wszystkich elementach sesji – ważne, aby włosy były też czyste.

Aby na zdjęciach wyglądać świeżo i promiennie, pamiętaj o wyspaniu się (wiem że nie zawsze jest to możliwe). Wypoczęta buzia na zdjęciach wygląda promiennie, a żaden makijaż nie ukryje niewyspania czy zmęczenia.

Paniom polecam delikatny i świeży makijaż, puder często się przydaje, raczej prosiłabym o unikanie rozświetlacza. W razie pytań zapraszam do kontaktu!


Do zobaczenia!

Ps. zajrzyj na mojego insta 😉

https://www.instagram.com/p/B5XpnnkFSuB/

Zostaw komentarz