Agnieszka Gawrysiak fotografia

Jak przygotować się do sesji

Skupiam się na fotografowaniu uczuć, emocji i miłości. Może to być sesja ciążowa, noworodkowa, rodzinna czy sesja pary. Zależy mi na tym żebyście zapamiętali dany moment, emocje, to co Was łączy. Chciałabym żebyście spojrzeli w głąb siebie, bardziej niż kiedykolwiek i chciałabym to ująć na moich fotografiach. Bo takie fotografie to coś więcej a miłość jest największą przygodą jaką możemy przeżyć.

Jak przygotować się do sesji?

Jak przygotować się do sesji?

Jak przygotować się do sesji?

Przygotowanie się do sesji zdjęciowej dotyczy zarówno fotografa, jak i osób fotografowanych – warto pamiętać że zdjęcia mają być pamiątką na całe życie. Postanowiłam napisać krótki poradnik, który pomoże Wam przygotować się do TEGO dnia.

Pamiętajcie, aby w dniu sesji nie umawiać żadnych ważnych spotkań, ponieważ jeżeli podczas sesji będziecie zestresowani że gdzieś się spóźnicie, będzie to widać na zdjęciach.

Wszelkie przygotowania do sesji zależą od jej klimatu i koncepcji. Najlepiej sprawdzą są rzeczy w stylu vintage, boho i retro. Kolory naturalne takie jak: beże, brązy, szarości, biele, jeans zawsze będą świetnym wyborem. Przy sesji rodzinnej warto pamiętać żeby Wasze stroje miały wspólną stylistykę. Pobawcie się w stylistów, wybierzcie najbardziej dla Was korzystne stroje, ale pamiętajcie jednak że powinniście się w nich czuć swobodnie, a nie jak w przebraniu. Warto pomyśleć o ubraniach, w których dzieci wyglądają inaczej niż zwykle, w tym bluzki bez emblematów i napisów – aby nie odciągały uwagi od bohaterów zdjęć, czyli od Was. Zawsze możecie do mnie wcześniej napisać o poradę czy dane rzeczy będą dobrze wyglądać na zdjęciach – chętnie doradzę.

Nie wszyscy sobie zdają sprawę jak ważną sprawą są zadbane paznokcie u rąk i stóp – umyte i obcięte wystarczą w zupełności. Preferowana fryzura to włosy rozpuszczone, lekko upięte również będą wyglądać pięknie. Naturalność musi przejawiać się we wszystkich elementach sesji – ważne, aby włosy były też czyste.

Aby na zdjęciach wyglądać świeżo i promiennie, pamiętaj o wyspaniu się (wiem że nie zawsze jest to możliwe). Wypoczęta buzia na zdjęciach wygląda promiennie, a żaden makijaż nie ukryje niewyspania czy zmęczenia.

Paniom polecam delikatny i świeży makijaż, puder często się przydaje, raczej prosiłabym o unikanie rozświetlacza. W razie pytań zapraszam do kontaktu!


Do zobaczenia!

Ps. zajrzyj na mojego insta 😉

2 Comments on “Jak przygotować się do sesji?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

obserwuj mnie na bieżąco